KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 13351147
nr 1335 1147
Lil Silfverling
(1909-1980), Sverige
Färgkrita, "Dramatiskt Landskap", Signerad. Motivet: 21x26 cm
Lil Silfverling, svensk bildkonstnär född 1909, död 1980.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juni 2020
kl 19:46:16
24/6 21:04:32
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Lil Silfverling
Läs mer om Lil Silfverling